S probíhající misí Troiky (zástupců MMF, ECB a Evropské komise) v Aténách a již téměř osmiprocentním výnosem španělských dluhopisů musí trhy počítat s tím, že řecko-španělská tragikomedie se blíží k dalšímu zlomu.

Komisaři Troiky nemohou dospět k jinému závěru, než že Řecko je výrazně "mimo dráhu" a nemá šanci se dostat zpět. Buď mu tedy bude opět pomoženo, nebo odejde z eurozóny. První varianta znamená to, o čem se pomalu mezi investory začíná mluvit: druhé kolo restrukturalizace řeckého dluhu. To už by ovšem bezpodmínečně znamenalo účast oficiálního sektoru, především ECB, která nyní drží řecké bondy za přibližně 200 miliard eur.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se