Ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová sice po návratu z Grand Prix v Indianapolis ještě bojuje s časovým posunem, finanční můry ji však na rozdíl od předchozích let nebudí. Státní dotace letos přišla s předstihem a motocyklové prototypy mohou od zítřka vyrazit na Masarykův okruh.

35 milionů od ministra

Bývalý ministr školství Josef Dobeš dal organizátorům Velké ceny, kterým je Český svaz motocyklového sportu, 35 milionů korun. Z toho šlo na brněnský závod MotoGP 26,5 milionu. Zbylé finance putovaly do Brna na MS superbiků a na MS plochodrážníků na pražské Markétě. Nyní však ředitelku čekají nová jednání o podpoře pro příští rok. "Snad to vyjde," doufá. Věří, že Grand Prix pomůže dlouhá tradice významného závodu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se