Největší těžař mědi na světě, chilská společnost Codelco, má v plánu vystavět zahraniční divizi a s tou pak vstoupit na burzu. Chtěl by tak získat peníze na potenciální těžební projekty v zahraničí, mimo domácí Chile. V rozhovoru pro chilský tisk to řekl výkonný ředitel gigantu Thomas Keller. Informovala o tom agentura Reuters.

Státem vlastněný Codelco má v plánu předložit představenstvu svůj podnikatelský záměr na vytvoření zahraniční divize před koncem letošního roku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se