Automobily na elektrický pohon se utkají v nové sérii závodů. Dohodla se na tom Mezinárodní automobilová federace (FIA) se skupinou investorů. Společně plánují rozjet řadu mezinárodních závodů v blízkosti městských center.
Mistrovství světa vozů formule E bude zahájeno v roce 2014 a zúčastní se ho deset týmů a dvacet jezdců. Snahou pořadatelů je přilákat závodníky tradičních týmů F1, producenty elektromobilů a globální značky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







