Automobily na elektrický pohon se utkají v nové sérii závodů. Dohodla se na tom Mezinárodní automobilová federace (FIA) se skupinou investorů. Společně plánují rozjet řadu mezinárodních závodů v blízkosti městských center.

Mistrovství světa vozů formule E bude zahájeno v roce 2014 a zúčastní se ho deset týmů a dvacet jezdců. Snahou pořadatelů je přilákat závodníky tradičních týmů F1, producenty elektromobilů a globální značky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se