Grösser ist besser - čím větší, tím lepší. To si alespoň myslí německá automobilka Volkswagen. V roce 2007 pod vedením respektovaného sedmdesátníka Ferdinanda Piëcha si německá skupina stanovila cíl: stát se největším a nejziskovějším výrobcem automobilů na světě.

Úterní uvedení nového modelu vozidla Golf Mk7 je jen dalším krokem na této cestě. Hlavní výzva spočívá v převálcování dvou největších rivalů, a sice americké společnosti General Motors a japonské Toyoty. Pokud se do údajů o prodaných autech připočtou i přidružené společnosti, tak VW do naplnění jeho cíle v prvním pololetí letošního roku chybělo zhruba půl milionu vozidel. Cílová páska je ale nablízku, jen během posledních pěti let totiž VW navýšil produkci aut o jednu třetinu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se