Evropané by raději volili prezidentem Baracka Obamu a Američané se cítí více zasaženi ekonomickou krizí. To je jeden ze závěrů jedenáctého průzkumu Transatlantické trendy, který organizuje americká nevládní organizace German Marshall Fund v USA, Turecku, dvanácti státech EU a letos poprvé i v Rusku.

Kdyby Evropané měli hlas v amerických prezidentských volbách, tak by 75 procent z nich volilo Baracka Obamu a jen osm procent Mitta Romneyho. V očích Američanů je dva měsíce před volbami rozdíl daleko menší. Negativní názor na Obamu má 40 procent Američanů, na Romneyho 49 procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se