Evropané by raději volili prezidentem Baracka Obamu a Američané se cítí více zasaženi ekonomickou krizí. To je jeden ze závěrů jedenáctého průzkumu Transatlantické trendy, který organizuje americká nevládní organizace German Marshall Fund v USA, Turecku, dvanácti státech EU a letos poprvé i v Rusku.
Kdyby Evropané měli hlas v amerických prezidentských volbách, tak by 75 procent z nich volilo Baracka Obamu a jen osm procent Mitta Romneyho. V očích Američanů je dva měsíce před volbami rozdíl daleko menší. Negativní názor na Obamu má 40 procent Američanů, na Romneyho 49 procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



