Když americká centrální banka (Fed) oznámila, že bude do ekonomiky každý měsíc pumpovat až 40 miliard dolarů, potěšila všechny investory, kteří sází na zlato. Kvůli takzvanému kvantitativnímu uvolňování, jehož třetí kolo Fed rozjel, totiž s největší pravděpodobností vystřelí ceny tohoto drahého kovu prudce vzhůru.

"Myslím, že každý by měl vlastnit zlato i stříbro. Jsou to ta pravá aktiva, která je třeba nakoupit a držet," okomentoval současnou situaci pro CNBC analytik společnosti Virtus Investment Partners Joe Terranova.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se