České tenistce Petře Kvitové se na asijském turné příliš nedaří. Po vyřazení v 1. kole v Tokiu, v Pekingu vypadla už ve 2. kole, když nestačila na Španělku Carlu Suárezovou. Čtvrtá nasazená Kvitová podlehla světové hráčce číslo 46 3:6, 2:6.

Kvitová hrála v prvním setu se zavázanou levou nohou a podle informací oficiální stránky turnaje se hůře pohybovala. Mezi výměnami chodila pomalu a měla v obličeji bolestivou grimasu. Protahovala se a i na začátku zápasu často odpočívala.

"Myslím, že ji noha trápila a omezovala, což je pro ni škoda," řekla Suárezová.

I když Petra Kvitová neobhájila v Tokiu body za loňskou účast v semifinále, zůstala pátou tenistkou světového žebříčku. Tokijský turnaj pro českou jedničku v minulém týdnu skončil nečekaně už ve druhém kole po prohře s Chorvatkou Petrou Martičovou.

V hodinu a osm minut dlouhém utkání se Suárezovou Kvitová pětkrát prohrála podání. Španělce podlehla po třech předchozích výhrách poprvé v kariéře.

V Pekingu dvaadvacetiletá Kvitová porazila v 1. kole Slovenku Danielu Hantuchovou. Minulý týden prohrála v Tokiu také ve druhém kole, kdy proti Chorvatce Petře Martičové neuhrála ani set. V prvním kole tam měla volný los.

Přes brzké porážky by české jedničce neměl uniknout start na Turnaji mistryň v Istanbulu, kde by měla obhajovat titul. Momentálně je rodačka z Fulneku v žebříčku letošní sezony šestá a do Turecka pojede osm nejlepších. Před devátou Samanthou Stosurovou z Austrálie měla Kvitová před Pekingem náskok 1350 bodů.

Svěřenkyně trenéra Davida Koryzy Kvitová by chtěla příští týden obhajovat titul v Linci, ale její start je kvůli účasti světové jedničky Viktorie Azarenkové nejistý. Turnaj mistryň se hraje od 23. října, po něm bude následovat finále Fed Cupu v Praze.

Tokio - ženy - 2. kolo: Suárezová (Šp.) - Kvitová (4-ČR) 6:3, 6:2. Muži - 1. kolo: Berlocq (Arg.) - Matosevic (Austr.) 3:6, 6:2, 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo: Görgesová, Záhlavová-Strýcová (Něm./ČR) - Raymondová, Stosurová (USA) 7:6 (7:4), 4:6, 10:6.