Na lavici před soudní síní včera seděl na první pohled zlomený muž. V želízkách a se třemi ozbrojenými policejními strážci po boku.

Do pondělního poledne, než si ho přímo z ministerstva práce odvedli detektivové, byl náměstek Vladimír Šiška mužem, který rozhodoval o miliardách. Po včerejšku, kdy soud Šišku poslal do vazby, je jasné proč: náměstek, pravá ruka ministra Jaromíra Drábka (TOP 09), chtěl uplatit firmu, která mohla ohrozit drahý a kritizovaný projekt na výplatu sociálních dávek. Výměnou za to, že firma nebude dělat problémy u antimonopolního úřadu, jí Šiška podle policie spolu se šéfem ministerského IT odboru Milanem Hojerem slíbili zakázku za 100 milionů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se