Na lavici před soudní síní včera seděl na první pohled zlomený muž. V želízkách a se třemi ozbrojenými policejními strážci po boku.
Do pondělního poledne, než si ho přímo z ministerstva práce odvedli detektivové, byl náměstek Vladimír Šiška mužem, který rozhodoval o miliardách. Po včerejšku, kdy soud Šišku poslal do vazby, je jasné proč: náměstek, pravá ruka ministra Jaromíra Drábka (TOP 09), chtěl uplatit firmu, která mohla ohrozit drahý a kritizovaný projekt na výplatu sociálních dávek. Výměnou za to, že firma nebude dělat problémy u antimonopolního úřadu, jí Šiška podle policie spolu se šéfem ministerského IT odboru Milanem Hojerem slíbili zakázku za 100 milionů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






