Rodák z vesnice Jaroslavice, který mě pozval letos v létě na malou slavnost na břehu Vltavy, se do telefonu představil jako Šebor ze mlejna. Bylo to příznačné pro celé to odpoledne. Žádný mlýn už samozřejmě dávno není, stejně jako vesnička, která byla v roce 1988 zbourána kvůli stavbě jaderné elektrárny Temelín. Nad paloukem na břehu rozlité řeky se v horkém srpnovém vzduchu vznášela nostalgie, vzpomínky na domov, na mládí, na lidi, kteří už nejsou.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se