Rodák z vesnice Jaroslavice, který mě pozval letos v létě na malou slavnost na břehu Vltavy, se do telefonu představil jako Šebor ze mlejna. Bylo to příznačné pro celé to odpoledne. Žádný mlýn už samozřejmě dávno není, stejně jako vesnička, která byla v roce 1988 zbourána kvůli stavbě jaderné elektrárny Temelín. Nad paloukem na břehu rozlité řeky se v horkém srpnovém vzduchu vznášela nostalgie, vzpomínky na domov, na mládí, na lidi, kteří už nejsou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



