Katalánský premiér Artur Mas se rád nechává fotit s pozadím regionální vlajky, se čtyřmi rudými pruhy na žlutém pozadí. Pro vládu v Madridu nachází jen málo pozitivních slov. "Musíme se osvobodit z nespravedlivého systému, který svírá španělské regiony," prohlásil Mas.

Katalánci mají pocit, že na centrální vládu vytrvale doplácejí. Madrid podle nich posílá zpět jen zlomek toho, co vybere na daních. Vláda po těch slovech zpozorněla.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se