Když jsem si asi před týdnem přečetl v HN článek místopředsedy Svazu exportérů, že bankovní unie je pokus o loupež, skoro jsem nevěřil svým očím a přiznám se, že jsem se i trochu zlobil na pana šéfredaktora, že takovou šílenost tiskne. To je už přece daleko za rámcem samozřejmého respektu k jiným názorům.
Článek pana místopředsedy však svým způsobem intelektuálním výkonem opravdu je: dostat na malou plochu novinového článku tolik nesmyslů a demonstrovat takový diletantismus se hned tak někomu nepodaří. Bankovní unie hrozí oloupit o kapitál české banky. Ty však po privatizaci už nejsou české, nýbrž francouzské, belgické a rakouské, v České republice mají jen své sídlo, podobně jako zde má sídlo mladoboleslavská Škodovka, která už ale také není český podnik, i když má české zaměstnance. Svého času jsme byli všichni nebo skoro všichni srozuměni s tím, že důležitější než státní příslušnost majitele podniku je jeho schopnost přinést do podniku kapitál, spravovat ho lépe než konkurence, exportovat a dát přiměřenou jistotu zaměstnání domácím lidem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



