K radikálnímu kroku se při řešení problémů v Albánii rozhodl elektrárenský gigant ČEZ. V pátek začal kvůli dluhům odpojovat státní instituce, včetně vodáren. Tím ale vyvolal ostrou reakci místních úřadů a na základě sobotního rozhodnutí soudu je musel opět připojit.
Mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová pro HN připustila, že by mohla společnost ze země odejít. "Naše trpělivost není nekonečná," prohlásila mluvčí. Za nejpravděpodobnější způsob řešení situace to minulý týden označil také šéf polostátní energetiky Daniel Beneš.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





