Blamáž firmy KIT digital, od níž se včera investoři dozvěděli, že její účetnictví za posledního tři a půl roku nemá ani cenu papíru určeného do sběru, je další ranou pro pražskou burzu. Zdá se vám to vzhledem k velikosti KIT přehnané?

Problém je v tom, že jde o jediný na hi-tech orientovaný podnik, se kterým se kdy v Praze na hlavním trhu (a později na trhu START) obchodovalo. Jde o sektor, kde je těžké se prosadit, ale když to vyjde, může být zhodnocení investic astronomické a to některé povahy vábí. V New Yorku sídlící KIT byl prakticky po celou svou existenci ve ztrátě a prováděl divoké akvizice, takže nákup jeho akcií byl vždy sázkou do loterie, která případnou výhru vyplatí s velkým zpožděním. Ale šance tu byla.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se