Konglomerát AP Moller-Maersk podal přesvědčivý důkaz o tom, v jakém stavu se v současnosti nachází světová kontejnerová námořní doprava. Dánská skupina totiž hodlá převést investice z námořní dopravy do jiných odvětví.
Její výkonný ředitel Nils Andersen pro FT řekl, že skupina nebude nadále investovat rozsáhlé prostředky do divize Maersk Line, největšího kontejnerového dopravce na světě, ovládajícího 16 procent trhu. Naopak se zaměří na ropu, vrtné soupravy a přístavy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






