Přechod na nový, výkonnější a přehlednější obchodní systém se pražské burze příliš nedaří. Namísto slibovaného rychlejšího obchodování, které mělo povzbudit skomírající objem obchodů s akciemi, se včera na burze několik hodin neuzavíraly vůbec žádné kontrakty.

Od rána se totiž zadávání transakcí do systému Xetra, jenž začal fungovat v pátek, zpožďovalo až o čtvrt hodiny. A tak burza raději v 10.15 obchodování přerušila. Obnovila ho až těsně po poledni.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se