Přechod na nový, výkonnější a přehlednější obchodní systém se pražské burze příliš nedaří. Namísto slibovaného rychlejšího obchodování, které mělo povzbudit skomírající objem obchodů s akciemi, se včera na burze několik hodin neuzavíraly vůbec žádné kontrakty.
Od rána se totiž zadávání transakcí do systému Xetra, jenž začal fungovat v pátek, zpožďovalo až o čtvrt hodiny. A tak burza raději v 10.15 obchodování přerušila. Obnovila ho až těsně po poledni.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





