Spravedlnost je náročná holka. Nejenže přeplňuje věznice, ale i plní soudní spisy a síně. Je to drahé a zdržuje to.

Na přeplněnost věznic se snaží ministerstvo spravedlnosti již dlouho najít recept pomocí co nejrychlejšího vypouštění odsouzených trestanců na svobodu před uplynutím doby trestu. Ušlechtilá a odborná hlediska míry nápravy, resocializace, prevence proti opakování trestné činnosti atd. hrají druhé housle za profánním poměřováním počtem postelí a pistolí ke hlídání. Nikdo nemá víc spravedlnosti, než si zaslouží (opačně to bohužel často neplatí) a než na jakou má. Po úvahách, že každý ekonomicky činný občan má "svého" důchodce (brzy v množném čísle), na kterého musí vydělávat, se možná zanedlouho dočkáme, že každý bude takto živit i "svého" zločince (doufejme, že ne v množném čísle), aby mu jej vláda nepustila na ulici.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se