Domy nikdo neočísloval, ulice nemají jména, katastr nefunguje. Stát je největší neplatič a premiér u voleb slibuje, že dluhy za elektřinu odpustí. "Zkuste v takové situaci vymáhat staré pohledávky za energii," říká Jaroslav Macek, šéf albánské distribuční společnosti ČEZ Shpërndarje - tedy nejvýše postavený manažer ČEZ v této zemi. Právě jeho podřízení se zhruba před třemi týdny ocitli ve vězení, když odpojili od elektřiny velkého neplatiče - státní albánské vodárny.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



