Domy nikdo neočísloval, ulice nemají jména, katastr nefunguje. Stát je největší neplatič a premiér u voleb slibuje, že dluhy za elektřinu odpustí. "Zkuste v takové situaci vymáhat staré pohledávky za energii," říká Jaroslav Macek, šéf albánské distribuční společnosti ČEZ Shpërndarje - tedy nejvýše postavený manažer ČEZ v této zemi. Právě jeho podřízení se zhruba před třemi týdny ocitli ve vězení, když odpojili od elektřiny velkého neplatiče - státní albánské vodárny.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se