Albánské akvizici ČEZ již brzy odzvoní. Tamní regulátor již zahájil kroky k odebrání licence jeho dceřiné distribuční společnosti CEZ Shpërndarje. Jak včera v Tiraně uvedla mluvčí regulátora Entela Ciaová, ČEZ by měl o licenci přijít ještě do konce ledna.
Firma, která do Albánie nalila až pět miliard korun, se ale hodlá bránit. "Pokud regulátor rozhodne odebrat licenci CEZ Shpërndarje, společnost tím ztratí předmět svého podnikání a následovala by mezinárodní arbitráž," uvedla mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



