Albánské akvizici ČEZ již brzy odzvoní. Tamní regulátor již zahájil kroky k odebrání licence jeho dceřiné distribuční společnosti CEZ Shpërndarje. Jak včera v Tiraně uvedla mluvčí regulátora Entela Ciaová, ČEZ by měl o licenci přijít ještě do konce ledna.

Firma, která do Albánie nalila až pět miliard korun, se ale hodlá bránit. "Pokud regulátor rozhodne odebrat licenci CEZ Shpërndarje, společnost tím ztratí předmět svého podnikání a následovala by mezinárodní arbitráž," uvedla mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se