Příběh legendami i propagandou opředeného Josefa Hasila, tak zvaného Krále Šumavy, získal reprezentativní beletristickou podobu. Spisovatel David Jan Žák zpracoval text jako thriller či jakýsi east-western vracející se do neradostných padesátých let.

Stále žijící Josef Hasil pomáhal těsně po únoru 1948 rodinám i jednotlivcům, kteří se v komunistickém Československu necítili bezpeční, přecházet přes Šumavu do západního Německa. Po jedné akci byl zatčen a skončil v pracovním lágru. Brzy však uprchl a stal se agentem-chodcem ve službách americké rozvědky - legendárním převaděčem, "nepolapitelným" Králem Šumavy, bezesporu jednou z nejvýznamnějších postav třetího odboje. A Žákova kniha poukazuje na fakt, že si protikomunistický odboj na přelomu čtyřicátých a padesátých let v mnohém nezadal s tím protinacistickým.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.