"Můj kamarád pracuje pro národní zdravotnictví, doktor Robert. Neplať hotově, jen navštiv doktora Roberta... Uleví se ti, bude ti fajn," prozpěvovali Beatles a slibovali, že doktor Robert pomůže každému v nesnázích.

Kdoví, zda si stejně budou zpívat zaměstnanci, až od dubna budou muset před nástupem do práce povinně procházet lékařskou ordinací, ač zdraví jak rukola v kefíru. A to i kdyby měli jen vystřihovat noviny či vysedávat v komparzu. Protože nová úprava v zákoně o speciálních zdravotních službách vynucuje i u sebelehčí administrativní či podobné práce, aby každý zaměstnanec před nástupem prošel lékařskou prohlídkou. Jinak to přináší závažná rizika také pro zaměstnavatele, a to i když o žádné takové testování zdravých lidí vůbec nestojí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se