Na začátku devadesátých let minulého století se vedení jedné české firmy snažilo jít s dobou. Mrklo letmo na Západ a vyhlásilo: Každá zaměstnankyně má jednou měsíčně právo na placený "sick day".

Někteří muži to prohlásili za diskriminační, některé ženy za revoluční - a jedna zaměstnankyně rozhlásila: Já toho rozhodně nevyužiju, protože pak byste věděli víc, než chci.

Stačilo pár let a všichni na to zapomněli.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se