Na začátku devadesátých let minulého století se vedení jedné české firmy snažilo jít s dobou. Mrklo letmo na Západ a vyhlásilo: Každá zaměstnankyně má jednou měsíčně právo na placený "sick day".
Někteří muži to prohlásili za diskriminační, některé ženy za revoluční - a jedna zaměstnankyně rozhlásila: Já toho rozhodně nevyužiju, protože pak byste věděli víc, než chci.
Stačilo pár let a všichni na to zapomněli.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




