Rád listuju vesnickými kronikami a deníčky, které se dochovaly ze starých časů. Dozvím se z těch zápisků něco, co se nedá nalézt v dobovém tisku nebo v knihách historiků. Na co lidé mysleli, čím se trápili, z čeho se radovali.

Kronikář jedné jihočeské vísky shrnul kdysi takto rok 1953: "V tomto roce se v lese urodilo nebývalé množství borových šišek." To napsal o padesátém třetím, nechápal jsem nad kronikou, o roce, kdy umřel generalissimus i československý dělnický prezident...?

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se