Rád listuju vesnickými kronikami a deníčky, které se dochovaly ze starých časů. Dozvím se z těch zápisků něco, co se nedá nalézt v dobovém tisku nebo v knihách historiků. Na co lidé mysleli, čím se trápili, z čeho se radovali.
Kronikář jedné jihočeské vísky shrnul kdysi takto rok 1953: "V tomto roce se v lese urodilo nebývalé množství borových šišek." To napsal o padesátém třetím, nechápal jsem nad kronikou, o roce, kdy umřel generalissimus i československý dělnický prezident...?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



