Patří k tomu druhu spisovatelů, kteří při psaní vycházejí především z vlastních zkušeností a zážitků. Do fabulování se letos pětapadesátiletý Emil Hakl pouští zřídka, a i když jeho prózy nelze považovat za deníkové záznamy či nějakou jejich beletrizovanou odvozeninu, obvykle odrážejí autorovy aktuální dojmy a trable. Samo o sobě to není nic špatného, jen dosti často záleží na tom, zda "materiál" z jeho vlastního života je dostatečně nosný. A tak zatímco taková Intimní schránka Sabriny Black (2002) iritovala rozvleklým líčením nevydařených vztahů (nakonec možná i samotného Hakla, protože v roce 2010 vydal zkrácenou a přepracovanou verzi), následující rozhovor otce se synem v knize O rodičích a dětech (2003) dostal Literu za prózu a dočkal se i filmové adaptace. Autorův otec byl vůbec mimořádnou inspirací a volně navazující povídkový triptych Pravidla směšného chování (2010) přinesl dva z Haklových vůbec nejsilnějších textů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.