Evropské energetické společnosti investory nelákají ani po značných poklesech akcií v posledních měsících. Skeptičtí zůstávají dividendoví hráči i tradiční fanoušci utilit jakožto sektoru slibujícího stabilní tvorbu volné hotovosti a potažmo dividend. Skutečně, věřit oživení zisků a cash flow je i nadále velmi obtížné.

Všichni se snaží prodat na trhu aktiva, hledají všemožné úspory nákladů a způsoby, jak snížit vysoké zadlužení. A co je ještě podstatnější, hledají cestu k budoucím ziskům. Evidentně tápou. Vsadit ještě více na obnovitelné zdroje? Je donedávna preferovaný nástup plynových elektráren definitivně slepou uličkou? Vzít zpět na milost uhlí a spoléhat na to, že se trh s emisními povolenkami v EU úplně rozpadne?

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se