Evropské energetické společnosti investory nelákají ani po značných poklesech akcií v posledních měsících. Skeptičtí zůstávají dividendoví hráči i tradiční fanoušci utilit jakožto sektoru slibujícího stabilní tvorbu volné hotovosti a potažmo dividend. Skutečně, věřit oživení zisků a cash flow je i nadále velmi obtížné.
Všichni se snaží prodat na trhu aktiva, hledají všemožné úspory nákladů a způsoby, jak snížit vysoké zadlužení. A co je ještě podstatnější, hledají cestu k budoucím ziskům. Evidentně tápou. Vsadit ještě více na obnovitelné zdroje? Je donedávna preferovaný nástup plynových elektráren definitivně slepou uličkou? Vzít zpět na milost uhlí a spoléhat na to, že se trh s emisními povolenkami v EU úplně rozpadne?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



