Akciové trhy ve vyspělých ekonomikách vesele rostou na téměř historická maxima, ale v Praze se tak neděje. Souhrnný index pražské burzy PX je opravdu hluboko pod svým vrcholem z roku 2007. Proč?
Důvod je jednoduchý. Index PX je příliš "hubený" a nereprezentuje naši ekonomiku. Ovlivňuje jej totiž pohyb kurzu pouhých pěti společností. Erste a VIG přitom jen "kopírují" svůj hlavní trh ve Vídni. Pražská burza tak nyní připomíná jídelní lístek v restauraci těsně před zavírací dobou, kdy většina jídel není k dispozici.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



