Petr Nečas se na půdě mnichovského zemského parlamentu, jehož lavice často plní lidé s úzkým vztahem k sudetským Němcům odsunutým po válce z Československa, dopustil historicky výjimečného výroku. Projevil osobní i politickou lítost nad českými zločiny na vyháněných Němcích, což je gesto, na něž sudetští Čechobavoři čekali sedmdesát let.

Nečasova slova, za něž si zaslouží větší než drobnou zmínku v učebnicích dějepisu, okamžitě korigoval vicekancléř prezidenta, který považuje Nečasův projev za "šokující a tragický", neboť otvírá dveře majetkovým nárokům sudetských Němců. Zatímco v Mnichově se vestoje tleskalo Nečasově odvaze, jež kráčí ke smíření, prezidentova druhá pravá ruka zpochybňovala hodnotu potlesku odkazem na majetkovou lačnost aplaudujících.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.