Na obrazovce počítače starostky Náměště na Hané Marty Husičkové se už pár minut otáčejí malé přesýpací hodiny. "Takže na debatu o ODS máme ještě tak dalších patnáct minut, než se ta žádost o dotaci zpracuje. Je to zdlouhavé a složité. Nechápu, proč se nás vedení ODS občas nezeptá, jaké máme s některými vládními nápady zkušenosti," přemítá nahlas nad elektronickými formuláři.

Na druhém konci republiky jiné opatření Nečasovy vlády dopaluje starostu Albrechtic v Jizerských horách, senátora za ODS a podnikatele Jaroslava Zemana. Nechápe, proč mu inspektorát práce neustále posílá do firmy kontrolory, kteří protentokrát prověřují harmonogram plánu, jak si kdo bere dovolenou. "Copak jsme v Tatarstánu?" rozčiluje se.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se