Regulace bonusů není nápad eurokratů, ale závazek G20. Už od krizového zasedání ve Washingtonu v listopadu 2008 se v téměř každém jejím prohlášení píše, že platy ve finančním sektoru musí být v souladu s dlouhodobou stabilitou bank a že je třeba odstranit perverzní motivace typu "podojit a po nás potopa".
G20 to dala befelem jednak Basilejskému výboru pro bankovní dohled, který přihodil pár pravidel o zveřejňování odměn do globálních standardů pro regulaci bank (Basel III), a jednak Radě pro finanční stabilitu, která už v září 2009 sepsala "Principy a standardy rozumného odměňování".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



