Regulace bonusů není nápad eurokratů, ale závazek G20. Už od krizového zasedání ve Washingtonu v listopadu 2008 se v téměř každém jejím prohlášení píše, že platy ve finančním sektoru musí být v souladu s dlouhodobou stabilitou bank a že je třeba odstranit perverzní motivace typu "podojit a po nás potopa".

G20 to dala befelem jednak Basilejskému výboru pro bankovní dohled, který přihodil pár pravidel o zveřejňování odměn do globálních standardů pro regulaci bank (Basel III), a jednak Radě pro finanční stabilitu, která už v září 2009 sepsala "Principy a standardy rozumného odměňování".

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se