Korejská společnost Samsung, která patří mezi největší výrobce spotřební elektroniky na světě, vydala za první čtvrtletí úžasné výsledky hospodaření. Sice nedosahuje takové ziskové marže jako ikonický Apple, ale tržby a zisk zvyšuje pomocí prudkého nárůstu počtu prodaných telefonů a jiných elektronických zařízení.
V prvním čtvrtletí dosáhla firma provozního zisku 7,7 miliardy dolarů. To je jenom o něco málo nižší hodnota oproti předchozímu čtvrtletí, které však bylo pozitivně ovlivněno Vánocemi. Tržby vzrostly meziročně o vynikajících 15 procent. Divize mobilních telefonů zůstala tahounem - měla na svědomí více než dvě třetiny vygenerovaného zisku. Důležitý je i rychlý růst tržního podílu na globálním trhu s plochými televizory. Momentálně pochází každá čtvrtá prodaná televize právě z výrobních linek Samsungu. Druhý LG je daleko vzadu s podílem 15 procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



