Korejská společnost Samsung, která patří mezi největší výrobce spotřební elektroniky na světě, vydala za první čtvrtletí úžasné výsledky hospodaření. Sice nedosahuje takové ziskové marže jako ikonický Apple, ale tržby a zisk zvyšuje pomocí prudkého nárůstu počtu prodaných telefonů a jiných elektronických zařízení.

V prvním čtvrtletí dosáhla firma provozního zisku 7,7 miliardy dolarů. To je jenom o něco málo nižší hodnota oproti předchozímu čtvrtletí, které však bylo pozitivně ovlivněno Vánocemi. Tržby vzrostly meziročně o vynikajících 15 procent. Divize mobilních telefonů zůstala tahounem - měla na svědomí více než dvě třetiny vygenerovaného zisku. Důležitý je i rychlý růst tržního podílu na globálním trhu s plochými televizory. Momentálně pochází každá čtvrtá prodaná televize právě z výrobních linek Samsungu. Druhý LG je daleko vzadu s podílem 15 procent.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se