Karel Dostalík stál v novojičínské nemocnici poprvé jako nejistý, čerstvě vystudovaný anesteziolog. Mnohem nervóznější je však dnes, když tím samým areálem prochází po dvaceti letech. Vrátil se sem v roli manažera skupiny Agel a celý zastaralý a zadlužený komplex tu má postavit na nohy.

Nemocnice, kterou zdravotnická skupina Tomáše Chrenka získala do pronájmu jako zatím poslední zařízení loni v lednu, je přitom v daleko horším stavu, než bývá pro akvizice Agelu typické: kromě oloupaných a rozpadajících se budov si za sebou táhne třísetmilionový dluh, jedny z nejnižších plateb od zdravotních pojišťoven v zemi, a Agel kraji navíc ve smlouvě slíbil další třísetmilionové investice do vybavení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se