A to tady musíme čekat?" ptá se nešťastně asi pětiletá holčička. "Chceš tu dobrou čokoládku?" říká elegantně oblečená žena ve středních letech a hladí hnědovlasou dívenku po vlasech. "Jo, chci," křičí nadšeně malá Pařížanka a poskakuje.

Netrpělivost s hnědovláskou sdílím také, stojíme totiž v jarní zimě na rue de Rivoli a čekáme, až nás pustí do vyhlášené kavárny Angelina.

Podle mnohých indicií se právě tady podává jedna z nejlepších horkých čokolád ve městě. Ve frontě si nakonec (spolu s francouzskou rodinkou, dvojicí anglických kamarádek a skupinkou Japonců) vystojím plných čtyřicet pět minut.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se