Každý z nás se snaží pochopit, jací jsme, jaké máme vlastnosti a jak tyto vlastnosti ovlivňují naše jednání. Už odmala nám říkají, že to jsme "celí my" - nedůslední, neposlušní, nepořádní, že si "jdeme za svým" nebo že jsme chytří, tvořiví, vždycky si víme rady a já nevím co ještě. Řada psychologických teorií přitom tvrdí, že pokud tato hodnocení slýcháme opakovaně, začneme se podle nich také chovat (viz například koncept sebenaplňujícího se proroctví či teorie sebeúčinnosti).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



