Každý z nás se snaží pochopit, jací jsme, jaké máme vlastnosti a jak tyto vlastnosti ovlivňují naše jednání. Už odmala nám říkají, že to jsme "celí my" - nedůslední, neposlušní, nepořádní, že si "jdeme za svým" nebo že jsme chytří, tvořiví, vždycky si víme rady a já nevím co ještě. Řada psychologických teorií přitom tvrdí, že pokud tato hodnocení slýcháme opakovaně, začneme se podle nich také chovat (viz například koncept sebenaplňujícího se proroctví či teorie sebeúčinnosti).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se