Boj za zdravější životní styl se dánské vládě nedaří. Země od příštího roku upustí od daně na limonády, která měla obyvatele motivovat k omezení jejich spotřeby. Za jeden litr sladkých nápojů si Dánové připláceli v přepočtu šest českých korun, jenže jejich návyky to vůbec nezměnilo: nápoje totiž začali levněji nakupovat v sousedním Německu. Nezafungovala ani podobná, pětadvacetiprocentní daň na pivo, která se od příštího roku sníží o 15 procent.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se