Záchrana Baníku Ostrava vstupuje do kritické fáze. Tradiční klub totiž včera na první pokus nezískal profesionální licenci, bez níž nemůže hrát v první ani druhé lize, a následující dva týdny rozhodnou o jeho budoucnosti. Baník spoléhá na pomoc města, pokud nepřijde, hrozí mu, že z českého fotbalu úplně zmizí.

Závažím, které ostravský klub táhne ke dnu, jsou obří závazky z minulosti. Baník dluží bankám a dalším subjektům 133 milionů korun. Současní akcionáři, kterými jsou firmy Petra Šafarčíka a Libora Adámka, na splacení tak vysokého dluhu nemají prostředky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se