Nový trend se uchytil. Do řady kojeneckých ústavů už čtvrtý měsíc po sobě přijímají až o třetinu méně dětí než obvykle.

V olomouckém Dětském centru Ostrůvek například loni mezi lednem a dubnem přijali šestadvacet dětí, letos za tu samou dobu jen šestnáct. A podobné je to také třeba v Ústeckém kraji nebo na severní Moravě.

Důvod je prostý. V Česku se konečně začíná dařit to, co léta nešlo: nejmenší děti, o které se nemá kdo postarat, už houfně nekončí v ústavech, ale u náhradních rodičů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se