Pohled na hořící auta v tuctu předměstí ve Stockholmu otřásl Švédskem a jeho pověstí země tolerance a rovnosti. Vyvolal také zneklidňující otázky: dostalo se Švédsko do situace známé z Paříže nebo Londýna? Má pochybovat o kvalitě přistěhovalecké politiky?

"Musí to probudit ty, kteří rozhodují, i celou švédskou společnost," říká Awad Hersí, radní v městské čtvrti, kde nepokoje v pondělí začaly. Hersí, původem ze Somálska, tvrdí, že situace ještě není taková jako v Londýně 2011 a Paříži 2005. "Stockholm se liší rozměrem i použitými metodami. Ještě má naději, ale je to otázka času."

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se