Když na konci osmdesátých let dosloužil v Oberhausenu plynojem, zvažovala radnice tohoto dvousettisícového města v Porúří, co s obří průmyslovou stavbou dělat. Zbourání zásobníku by vyšlo příliš draho, a tak se objevily další návrhy.
"Někteří lidé chtěli udělat z plynojemu golfový indoor, jiní by ho zase nabarvili na červeno jako největší lahev Coca-Coly na světě. To by ale bylo nudné," vysvětluje Dirk Slawetzki z turistické centrály Porúří.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



