Když na konci osmdesátých let dosloužil v Oberhausenu plynojem, zvažovala radnice tohoto dvousettisícového města v Porúří, co s obří průmyslovou stavbou dělat. Zbourání zásobníku by vyšlo příliš draho, a tak se objevily další návrhy.

"Někteří lidé chtěli udělat z plynojemu golfový indoor, jiní by ho zase nabarvili na červeno jako největší lahev Coca-Coly na světě. To by ale bylo nudné," vysvětluje Dirk Slawetzki z turistické centrály Porúří.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se