Česká republika nyní jen s určitým zpožděním kopíruje nedávný vývoji v mnoha evropských zemích. Přitom vlastně skutečnost zatím není zdaleka tak zlá. Vždyť letošní prodeje se pohybují stále ještě nad úrovní roku 2006 a let předcházejících, kdy na tuzemském trhu vládla značná spokojenost.

V letech 2007 až 2012, tedy v době, kdy už na Evropu dopadala velká odbytová krize automobilového trhu, se u nás prodávalo, ale také vyrábělo, stále víc osobních aut. Zatím nejvyšší byly prodeje v letech 2007 a 2008, ale ani v následujících pěti letech nebyly špatné.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se