Všechny nejpopulárnější americké podílové fondy, které investují do dluhopisů, v květnu prodělaly. Investorům se tak ukázala rizika spojená s růstem úrokových měr.

Výnosy z dluhopisů po celém světě minulý měsíc prudce vzrostly. Investoři totiž předpokládali ukončení mimořádných opatření amerického Fedu, která měla podpořit ekonomiku Spojených států.

Americké fondy, které investovaly do lépe hodnocených bondů s průměrnou dobou splatnosti do deseti let, ztratily v květnu v průměru 1,8 procenta. Podle americké výzkumné skupiny Lipper je to jejich nejhorší výsledek od krize v říjnu 2008.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se