Všechny nejpopulárnější americké podílové fondy, které investují do dluhopisů, v květnu prodělaly. Investorům se tak ukázala rizika spojená s růstem úrokových měr.
Výnosy z dluhopisů po celém světě minulý měsíc prudce vzrostly. Investoři totiž předpokládali ukončení mimořádných opatření amerického Fedu, která měla podpořit ekonomiku Spojených států.
Americké fondy, které investovaly do lépe hodnocených bondů s průměrnou dobou splatnosti do deseti let, ztratily v květnu v průměru 1,8 procenta. Podle americké výzkumné skupiny Lipper je to jejich nejhorší výsledek od krize v říjnu 2008.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




