Manažeři si tak nějak už přivykli, že účast ve statutárním orgánu společnosti, která skončí insolvenčním osudem, jim může přinášet nepříjemnosti i do budoucna. Ať už tím, že jim na několik let zkomplikuje nástup do jiného statutárního orgánu. Anebo i tím, že mohou být voláni k odpovědnosti za škodu věřiteli, pokud v okamžiku, kdy se při náležité pečlivosti měli dozvědět, že společnost je fakticky v úpadku, nepodali sami včas insolvenční návrh.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se