Průmyslový areál festivalu Colours of Ostrava letos zafungoval jako adaptér, skrze nějž účinkující elektrizovali diváky. Zvlášť vysokovoltážní bylo čtvrteční vystoupení kapely Sigur Rós. Jedenáct Islanďanů se "napojilo" na ostravské důlní přístroje a s výhledem na železné panorama vysokých pecí odehrálo zvukově rezavější a tvrdší koncert než před pěti lety v Praze. "Vždycky jsme používali elektroniku a přídavné efekty, ale počínaje naším letošním albem Kveikur hraje v našem zvuku důležitější roli," řekl HN baskytarista Georg Hólm.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se