Prezident Miloš Zeman je znám nejen svou moudrostí, díky které vyhrál přímou volbu, ale i svou skromností. Založil tzv. prezidentský fond na splácení státního dluhu. Sám do něj prý dává 30 procent svého platu.

Jak známo, české veřejné finance se netěší zrovna dobré kondici. Nebylo by vhodné, abychom se zamysleli nad významnější úsporou veřejných peněz v řádu miliard? Musí třeba prezident republiky sídlit na Hradě? Tedy nákladném symbolu feudalismu? Navíc nákladném více, než si myslíme...

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se