Bývalí manažeři Mostecké uhelné kolem Antonína Koláčka mají v posledních měsících smůlu. Česká policie jim nejdříve obstavila část zdejších majetků, švýcarští soudci pak odmítli jejich námitky při řízení o 14 miliard zablokovaných u tamních bank. A nyní jim nevyšel ani pokus dostat před soud své bývalé partnery, miliardáře Vasila Bobelu a Petra Pudila. Státní zastupitelství v Ústí nad Labem shodilo pod stůl trestní oznámení, které exmanažeři podali na Bobelu s Pudilem, když se jejich firma nepřímo přihlásila o švýcarské miliardy. "Trestní oznámení jsem jako nedůvodné odmítl," řekl HN ústecký státní zástupce Jan Svoboda.Koláček a jeho tři kolegové - Marek Čmejla, Jiří Diviš a Petr Kraus -, kteří jsou sami vyšetřováni pro údajné tunelování Mostecké uhelné, podali svůj podnět letos v červnu. "Existuje podezření, že pánové Bobela a Pudil se pokusili nezákonně obohatit o částku 6,3 miliardy," napsali do trestního oznámení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se