Přežívání Antonia Péreze v šéfovském křesle Kodaku je jednou ze záhad dnešního byznysu. Muž, který do tradičního lídra klasické analogové fotografie přišel s úkolem proměnit jej tak, aby obstál v digitální éře, neuspěl. Akcionářům zůstaly oči pro pláč a radovat se nemohli ani věřitelé. Přesto v čele firmy zůstal. Přivedl ji k bankrotu a zůstal u kormidla i v době restrukturalizace. A co víc - řídit Kodak bude i poté, co se zítra po více než roce a půl jako výrazně zmenšená společnost vymaní z režimu ochrany před věřiteli. Pérez zůstane ředitelem ještě další rok a ani tím jeho angažmá nekončí - před důchodem si bude v Kodaku přivydělávat ještě dva roky jako konzultant.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se