Přežívání Antonia Péreze v šéfovském křesle Kodaku je jednou ze záhad dnešního byznysu. Muž, který do tradičního lídra klasické analogové fotografie přišel s úkolem proměnit jej tak, aby obstál v digitální éře, neuspěl. Akcionářům zůstaly oči pro pláč a radovat se nemohli ani věřitelé. Přesto v čele firmy zůstal. Přivedl ji k bankrotu a zůstal u kormidla i v době restrukturalizace. A co víc - řídit Kodak bude i poté, co se zítra po více než roce a půl jako výrazně zmenšená společnost vymaní z režimu ochrany před věřiteli. Pérez zůstane ředitelem ještě další rok a ani tím jeho angažmá nekončí - před důchodem si bude v Kodaku přivydělávat ještě dva roky jako konzultant.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



