Svět byl v době mého dětství bipolární, politicky i ekonomicky jednoduše a černobíle rozdělený. Na jedné straně Varšavská smlouva a RVHP a na druhé straně Spojené státy americké a Evropské společenství. Bylo celkem jasné, kdo je hodný a kdo zlý, kdo se bude ekonomicky rozvíjet a kdo upadat. Čína a Indie nikoho moc nezajímaly a Jižní Amerika byla jen exotickou turistickou destinací. Pro Čechy v té době neveselá, ale snadno pochopitelná realita.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se