Svět byl v době mého dětství bipolární, politicky i ekonomicky jednoduše a černobíle rozdělený. Na jedné straně Varšavská smlouva a RVHP a na druhé straně Spojené státy americké a Evropské společenství. Bylo celkem jasné, kdo je hodný a kdo zlý, kdo se bude ekonomicky rozvíjet a kdo upadat. Čína a Indie nikoho moc nezajímaly a Jižní Amerika byla jen exotickou turistickou destinací. Pro Čechy v té době neveselá, ale snadno pochopitelná realita.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



