Otázka vstupu ČR do eurozóny patří k těm věčně zeleným. Na toto téma se diskutovalo všude možně už tolikrát, že mám pocit, že bude dost těžké k předešlým diskusím dodat něco zásadně nového. Zkusím tedy alespoň stručně shrnout, co jsem si z těch minulých diskusí vzal já.

Problém časování vstupu ČR do eurozóny by podle mého názoru měl patřit k těm, jejichž řešení není předmětem politického boje a předvolební propagandy, ale splnění jasně nastavených kritérií konvergence české ekonomiky k úrovni eurozóny, tedy k problémům expertním, ne politickým. Pokud tato kritéria budou splněna, nevidím silné důvody pro další vyčkávání.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se