Nad ztrátou své bývalé korporátní chlouby, výrobou mobilních telefonů firmy Nokia, mávli Finové většinou rezignovaně rukou. V pátek ale nastalo pobouření. Ukázalo se, že bývalý generální ředitel Nokie, kanadský manažer Stephen Elop, má dostat odstupné a odměny za 18,8 milionu eur. Náleží mu po uskutečnění prodeje části Nokie, která se zabývá právě výrobou mobilů, firmě Microsoft - z ní Elop do Nokie v roce 2010 přišel a nyní se tam i vrací.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se