Nad ztrátou své bývalé korporátní chlouby, výrobou mobilních telefonů firmy Nokia, mávli Finové většinou rezignovaně rukou. V pátek ale nastalo pobouření. Ukázalo se, že bývalý generální ředitel Nokie, kanadský manažer Stephen Elop, má dostat odstupné a odměny za 18,8 milionu eur. Náleží mu po uskutečnění prodeje části Nokie, která se zabývá právě výrobou mobilů, firmě Microsoft - z ní Elop do Nokie v roce 2010 přišel a nyní se tam i vrací.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




