Kdyby psal Dante svou Božskou komedii dnes, určitě by k původním devíti kruhům pekla přidal do nejspodnějších pater ještě jeden, snad možná vůbec nejhorší: peklo internetových diskusí. Málokde se dnes dá narazit na tak krystalickou nenávist. Najde se tady tolik nevybíravé hrubosti, buranství, xenofobie a až pohádkově přímočarého zla, že člověk na chvíli zapochybuje, v jakém světě to vlastně žije.

Kdo jsou ti lidé? Jak je možné, aby se rasistické komentáře objevily i pod zprávou, že v českých lesích začaly růst hřiby? Jde prostě o hnízda sociopatů, nebo si své slovní romské a jiné genocidy odbývají spořádané české matky a otcové od rodin?

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se