Výsledky rakouských voleb jsou zrcadlem přešlapování z místa na místo a úpadku zájmu o věci veřejné. V tom se shodují všechna rakouská média a přitakávají jim i zahraniční pozorovatelé. Relativní debakl vládních stran lze ale číst i jinak. Lze jej brát jako výzvu k tomu, že by si Rakousko mohlo vzpomenout na to, že je vlastně parlamentní demokracií. Rakouské volby mají dva vítěze a dva poražené. Poraženým sice připadne sláva v podobě vládní koalice, vítězům ale budiž útěchou čest, se kterou se jim možná touha po změně podaří přetavit do nějaké konkrétní reformy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se